Remonty Silników

 

Remont silnika jest największym przedsięwzięciem, które można wykonać ma motocyklu typu Cross, Enduro, Supermoto. Od stanu silnika zależy między innymi moc jaką dysponujemy, poprawność działania sprzęgła, łatwość wybierania biegów, łatwość uruchamiania silnika, brak wycieków ( szczelność układu smarowania i chłodzenia), charakter wibracji i dźwięków generowanych przez silnik.

Przystąpienie do remontu silnika zaczyna się od dokonania wywiadu z kierowcą, który ma na celu wyłonienie problemów, jakie stawiał silnik w trakcie eksploatacji. Wskazówki uzyskane podczas wywiadu nakazują zwrócenie szczególnej uwagi na wybrane podzespoły i zastanowienie się nad przyczyną występujących problemów.

Silnik można dostarczyć do firmy osobiście lub za pośrednictwem kuriera. Koszt wysyłki paczek do 30 kg zwykle nie przekracza 20 zł, a paczek do 50 kg nie przekracza 55 zł.

Przed wysyłką silnika klient otrzymuje dokładną instrukcję jak bezpiecznie zapakować silnik oraz jakie dokładnie części i informacje powinna zawierać przesyłka. Przed wysyłką silnika uzgadnia się termin realizacji remontu.

Po dotarciu silnika do firmy MOTO-KORN, klient otrzymuje informację od firmy o otrzymaniu przesyłki.

Pierwszym etapem prac remontowych jest wstępne mycie silnika (jeśli posiada zewnętrzne zabrudzenia). Zalecamy dobrze umyć silnik przed jego demontażem z ramy.

Następnie silnik jest demontowany na części.

Wszystkie części podlegają myciu i dokładnej weryfikacji.

Remont silnika typu Cross, Enduro, Supermoto to nie bezmyślne wymienianie wszystkich części.

Podczas weryfikacji ocenia się zużycie części i na jej podstawie określa się czy część wymaga wymiany lub regeneracji.

Na podstawie danych weryfikacyjnych tworzy się wycenę remontu z podziałem na usługi, części oryginalne i dostępne części zamienne różnych firm.

Wycenę remontu silnika przesyłka się klientowi.

Rozumiemy, że nie każdy zna jakość części zamiennych oferowanych przez różne firmy produkujące części. Dlatego firma MOTO-KORN przedstawia klientowi informacje, jakich firm części warto zamontować, a jakich firm należy unikać.

Po konsultacji wyceny remontu przechodzimy do realizacji. Czas realizacji remontu silnika trwa zwykle od 2 do 4 tygodni w zależności przede wszystkim od dostępności części. W przypadku, gdy dana nowa część jest zbyt droga i klient decyduje się na kupno części używanych, to czas realizacji remontu jest zależy od terminu dostarczenia części. Firma MOTO-KORN nie zajmuje się zdobywaniem części używanych, ale chętnie pomagamy w weryfikacji części na podstawie zdjęć, przed zakupem ich od handlarzy.

Po zakończeniu prac remontowych klient informowany jest o tym fakcie. Ustalany jest sposób dostarczenia silnika do klienta.

Silnik wraz ze wszystkimi starymi częściami, pudełkami z nowych części i rachunkiem trafia do klienta.

Rachunek zawiera dane identyfikacyjne silnika (model, rocznik i numer silnika), spis wykonanych usług, spis zamontowanych części oryginalnych, zamiennych, ważne informacje (np. grubości zamontowanych płytek zaworowych), zalecenia eksploatacyjne oraz gwarancję na wykonane usługi. Dokument jest podpisany przez wykonawcę remontu i potwierdzony pieczątką firmy MOTO-KORN.